Listopad 2012

Hrozí celosvětová cenzura internetu

30. listopadu 2012 v 16:15 | Assassin |  Ostatní

Zavedení poplatků za přístup na zahraniční weby nebo státní kontrola povolených a zakázaných stránek, to jsou podle společnosti Google možné výsledky konference, kterou pořádá Mezinárodní telekomunikační unie již příští týden.O provoz internetu (infrastruktura, standardy) se nyní starají neziskové a soukromé organizace. Pokud by byly hlasy některých zemí, konkrétněji zejména Ruska a Číny, vyslyšeny, staral by se o provoz internetové sítě na národní úrovni stát nebo jím schválené soukromé organizace. Bylo by to tak trochu znárodnění internetového provozu. Lze očekávat, že většina členů ITU bude proti.

Google se obává, že by v případě přijetí těchto kontroverzních návrhů mohly mít jednotlivé státy právo provoz na internetu regulovat, tedy jinými slovy cenzurovat. Mohly by určit, které webové stránky, multimediální streamy a on-line služby budou "domácím" uživatelům dostupné a které nikoliv.
Mezinárodní telekomunikační unie (ITU), která je orgánem Organizace spojených národů (OSN), pořádá Světovou konferenci o mezinárodních telekomunikacích od 3. do 14. prosince. Některé země zde budou usilovat o prosazení dohody o úpravách Mezinárodního telekomunikačního řádu (ITR), které by měly rozšířit rozsah pravomoci ITU v dohledu nad internetem.

Řád nebyl měněn od roku 1988, a tak zní logicky, že by se změnit měl. Svět telekomunikací se ostatně za uplynulých 24 let změnil k nepoznání. Podle společnosti Google však některé vlády a společnosti chtějí prosadit, aby byl mezinárodní internetový provoz regulován podobně, jako je tomu u telefonů.
Mohlo by to kupříkladu znamenat, že by provozovatelé stránek a služeb jako Facebook, YouTube nebo Skype museli platit nové poplatky, aby jejich služby byly dostupné i pro zahraniční uživatele.
Proto Google vytvořil stránku "Take Action", ve které přehlednou formou shrnuje fakta, své obavy a předpoklady. Najdete tam i petici, kterou můžete podpořit zachování současné koncepce otevřeného a svobodného internetu. Googlu také vadí, že jednání ITU jsou neveřejná. Jako protiklad takových jednání uvádí Internet Governance Forum, kterého se může účastnit každý, vlády i jednotlivci.

Petice :
Sega London 2012 The official game of Olympic games

29. listopadu 2012 v 0:01 | MarsCraft |  Pc Games
London 2012, oficiální to videohra letní olympiády od Segy, je už na první pohled naprosto příšerná. K tomuto šokujícímu zjištění lze navíc dospět ještě dřív, než si ji vůbec zahrajete a vyzkoušíte - stačí prohlédnout obal a vyhodnotit dané informace. Licence kupříkladu vůbec nezajistila účast skutečných sportovců, takže závodit byste měli proti "bezejmenným" tajtrdlíkům. Žádný Bolt, Svoboda, Phelps, Špotáková..., jen generické tváře a podivná jména. Je tristní, že si vývojáři nedokázali sehnat křišťálovou kouli, aby měsíce před zahájením her věděli kdo bude reprezentovat, komu zhatí účast zranění a jací borci si zajistí finále.
Dalším velkým zklamáním je nabídka sportovních disciplín, které jsou hráčům k dispozici. Je to nepochopitelné a neuvěřitelné, nicméně tvůrci nezvládli zpracovat všechny olympijské sporty. Ano, slyšíte dobře! Proběhl patrně jen náhodný výběr a do hry bylo převedeno pouze to, co se programátorům takříkajíc hodilo do krámu.Chybí třeba fotbal, tenis, box, basket, házená..., je toho víc a je zvláštní, jak se vývojáři z malého studia bojí kolektivních sportů. Nedokáží snad konkurovat titulům jako FIFA, Top Spin, Fight Night, NBA a dalším?


Odkaz ke stažení této hry na Pc (100% Funkčnost) :

Terraria (Trailer)

28. listopadu 2012 v 18:17 | MarsCraft |  Game Trailer

Terraria

28. listopadu 2012 v 18:14 | MarsCraft |  Pc Games
Seberte vaše nástroje a běžte! Vyrobte zbraně k přemožení různých nepřátel z mnoha biomů. Vykopejte hluboká podzemí k nalezení doplňků, peněz a jiných užitečných věcí. Shromážděte zdroje k vytvoření všeho, co je zapotřebí, aby se stal svět vašim vlastním. Postavte dům, pevnost nebo dokonce zámek. Lidé se tam nastěhují, možná vám dokonce prodají i různá zboží, aby vám vypomohli na vaší cestě.
Hra je v podstatě "napodobeninou" veleúspěšné hry Minecraft, tudíž jde o průzkumnou hru s prvky craftingu, boje a jakési nutnosti přežít, jelikož v noci vylézají na povrch velice agresivní zombíí, které se vás snaží zabít. Stručně řečeno ve hře v podstatě můžete dělat cokoliv vás napadne, od boje s příšerami v noci, přes těžení cenných surovin hluboko v podzemí a následné craftování věcí z natěženého materiálu, až po průzkum "nekonečného" světa. Jako základní předměty se dají považovat krumpáč - na těžení surovin a popřípadě boj, sekera - kácení stromů a získání tak nejzákladnější suroviny ve hře a samozřejmě meč, jenž vám pomůže ubránit se proti vlezlým příšerám. Důležité k přežití v noci je samozřejmě i kvalitní příbytek, kterým může být honosný kamenný hrad či pouze malá dřevěná chatka.

Odkaz ke stažení této hry na Pc (100% Funkčnost) :Transformers: Revenge of the Fallen

27. listopadu 2012 v 18:55 | MarsCraft |  Pc Games
Pokračování nejznámějších robotů světa, které hráče zavede do boje zuřícího mezi Autoboty a Decepticony. Budete si moci zvolit některou z dostupných misí a vybrat si ze široké palety hratelných Transformerů, z nichž každý je vybaven jedinečnými schopnostmi a výzbrojí.

Děj hry je zasazen do unikátních prostředí celého světa, a nechybí mezi nimi třeba Káhira či Šanghaj. Hra umožňuje hráčům okamžité přepnutí do módu vozu nebo robota, zatímco řídí, létají, bojují či si prorážejí cestu strhujícími a napínavými úrovněmi. Poprvé se navíc můžete po zapojení do hry pro jednoho připojit k síti a bojovat s přáteli ve zcela nových režimech pro více hráčů.

Minimální konfigurace :

Windows XP, Vista[32bit], paměť 1024MB RAM, grafická karta s 256MB RAM (GeForce 7600 GT / Radeon 1600), DVDROM, processor AMD 64 X2 / Intel Core 2 2.13Ghz.


Re-Play 2s46

27. listopadu 2012 v 0:03 | Assassin |  Re-Play