Květen 2012


Rychle a zběsile 3: Tokijská jízda

31. května 2012 v 20:28 | Assassin |  Filmy
Absolutní outsider Sean Boswell (Lucas Black) vidí v nelegálních automobilových závodech jediný způsob jako utéct před tíživou realitou světa sešněrovaného konvencemi a nesmyslnými zákazy. Tím si ovšem proti sobě poštve řadu oficiálních autorit, které ho po jednom velmi nepříjemném karambolu chtějí poslat do vězení. Aby se Sean této nepříjemnosti vyhnul, odjíždí do Tokia žít ke svému příbuznému. Jenže tady se cítí ještě hůř, protože mu tu chybí jeho největší koníček. Pak ale pronikne do světa drifterů, vyznavačů speciální automobilové disciplíny, kterou charakterizuje kouř z pálících se pneumatik, a nálada a problémy jsou zpátky. Bohužel několikanásobně větší, než jaké měl doma. Cena za prohru v souboji s tokijským šampiónem v driftu, který má navíc vazby na japonskou mafii Jakuzu, je příliš vysoká. A podtrhuje ji fakt, že se Sean zakoukal do jeho přítelkyně. V tokijských ulicích bude brzy pořádně horko.

Film ke stažení :


Re-Play 2s20

29. května 2012 v 8:00 | Assassin |  Re-Play

Call of Duty: Black Ops 2

28. května 2012 v 20:17 | Assassin |  Ostatní
Příslib každoročního vydávání hry pod plachtou značky Call of Duty vychází zatím podle plánu, jelikož Activision dnes oficiálně oznámil Call of Duty: Black Ops 2, pokračování jedné z vůbec nejúspěšnějších Call of Duty her z roku 2010. Ta přináší obvyklou porci akce říznutou notnou dávkou adrenalinu, ale také vcelku překvapivou změnu trasy, která by měla příběhově navazovat na předchozí hru. Jak? To se dozvíte v následující válečné čtvrthodince.
Příběh hry je totiž zasazen do blízké budoucnosti, do období Studené války dvacátého prvního století. Do doby, kdy vojenská technika a výbava zaznamenala obrovský pokrok. Podívejte se dostupné obrázky, na nichž si můžete všimnout vojáků připomínajících členy konkurenční jednotky Ghost Recon. Nemluvě o čtyř-rotorových helikoptérách, které vypadají, jako by je vykašlal Terminátor.
Jak říkají tvůrci, Black Ops 2 je přímým pokračováním první hry, příběh se ovšem odehrává ve dvou časových obdobích. Hlavní a nejobsáhlejší část hry je zasazena do roku 2025, zatímco druhá se retrospektivně vrací na konec 80.let do období konce první Studené války. V minulosti se vtělíte do role Alexe Masona, postavy z první hry, a zjistíte, jak první hra doopravdy skončila. Jak nejspíš čekáte, nic není takové, jaké se to zdálo být. Příběhovým průvodcem je pak také jedna z původních postav, konkrétně je to Frank Woods, nyní jako senior s ostrou muškou.
A kdo je tedy hrdinou "aktuální" generace? Možná je to pro vás šok, možná to čekáte od začátku první hry, ať je to jak chce, hrát budete za Davida Masona, přímého potomka Alexe, který válčí na straně USA proti bouřící se Číně. Fiktivní konflikt mezi dvěma velmocemi se totiž rozhořel díky nedostatku vzácných přírodních surovin a "zásahu zvenčí". Ačkoliv jde o vymyšlenou zápletku, Treyarch přiznává, že se v budoucnu můžeme dočkat něčeho podobného a zároveň ze stejných důvodů. A víte kdo se ještě vrací? V průběhu pobytu ve Střední Americe, v osmdesátých letech, se opět několikrát setkáte s Viktorem Reznovem, který je výplodem choré mysli hlavního hrdiny. "Opravdu?" popichují vývojáři.
Activision má tedy jasno, dle dostupných informací se totiž snaží vyplnit mezeru sci-fi stříleček na trhu. S vydáním Black Ops 2 tak bude ovládat nejenom segment akcí s tématikou druhé světové války a moderních konfliktů, ale také obor stříleček z různých fází budoucnosti. Uniklé snímky jsou tak jasným signálem toho, že ačkoliv se hra posouvá kupředu po stránce scénáře, technicky zůstane nejspíše na stejném místě jako rok starý kolega.
Za zmínku ovšem stojí i lehce pozměněná struktura příběhové kampaně, která nebude vždy tak lineární, jak jsme zvyklí. V určitých částech hry si totiž budete moci vybrat jednu z několika tzv. Strike Force misí, která vás pošle na určité místo, kde je potřeba splnit speciální úkol. Náplň těchto operací se radikálně liší od těch příběhových, většinou totiž můžete využívat speciální hračky, postupovat mnoha cestami k řešení úkolů, dokonce se nemusíte mise vůbec zúčastnit. Z pohledu ptačí perspektivy lze pak řídit umělou inteligenci tak, aby se dostala do cíle.
Za zmínku definitivně stojí i Strike Force mise v Singapůru, kde musíte v libovolném pořadí zničit palebné věže, aby mohl přistát spojenecký vrtulník. Treyarch uznává, že nejde pouze o zábavu a tak progres v těchto misích ovlivní i vývoj určitých příběhových zvratů. Návrat hlásí i tolik oblíbený Zombie Mode, kde se v uzavřených arénách bráníte návalům horka a krvežíznivců. Ačkoliv tvůrci nepřinesli žádné detaily, tvrdí, že se v Black Ops 2 dočkáme prozatím nejambicióznějšího Zombie projektu. Co to může znamenat? Jisté je, že hra bude plně integrována do sítě Call of Duty: Elite, kde bude uchovávat vaše statistiky.
V průběhu včerejška se také začaly objevovat zprávy o tom, že chystané Call of Duty pro handheld PlayStation Vita nebude originálním titulem, nýbrž portem existující hry. V obecném podvědomí se má tedy za to, že to bude právě Black Ops 2, který nasytí hladovějící hráče třímající v rukách malý, leč výkonný přístroj. Potvrzeno bylo i oficiální datum vydání, které je pro PC, PlayStation 3 a Xbox 360 stanoveno na 13.listopadu, tedy období typické pro vydávání Call of Duty her.
Očekávejte tedy zbrusu novou atmosféru, naroubovanou na klasickou hratelnost, tolik charakteristickou pro Call of Duty. Pod tím si můžete představit například rychlou a dech beroucí kampaň plnou zvratů které nečekáte, v neposlední řadě pak také rozsáhlý a klíčový multiplayer, jehož odhalení se rovná těm největším událostem roku. Přesně tak, fanoušci jsou již teď připraveni explodovat. Treyarch nezacházel do podrobností, ale přiznal, že autoři znovu analyzují všechny prvky z předešlé hry, přičemž se nejspíš vydají cestou Modern Warfare 3, která i v omezené podobě umožňuje výběr z několika způsobů hraní. Nelichotivý je pak samotný engine, který, dle detailu na fotce výše, neudělal praticky žádný krok kupředu.
Multipalyerové mapy, zbraně a výbava obecně se budou odehrávat pouze v období roku 2025, pokud jste se tedy těšili na návrat oblíbených zbraní z předešlé hry, měli byste nejspíše přestat doufat. Na enginu multiplayeru pak běží právě i Zombie mód, tudíž jej lze obohatit mnoha dosud nevyřčenými způsoby. Vývojáři ovšem spolupracují i s komunitou profesionálních a poloprofesionálních hráčů E-Sports, od nichž přebírají velkou spoustu hodnotných rad.
Příčina války a její důvody ovšem silně odkazují právě na sesterskou sérii Modern Warfare, v níž proti sobě válčilo Rusko a USA a prakticky i celý zbytek světa. Ústředním záporákem je v Black Ops 2 charakter jménem Raul Menendez, který se proti sobě snaží poštvat oba zmíněné státy. Vcelku úspěšně toho docílil hackováním jejich průzkumných i útočných robotů a jejich následným využíváním k nekalostem. Na videu si například můžete všimnout jak roboti útočí na Los Angeles, což je právě Raulova prácička. Vy a váš kolega Nelson (hraný hercem Michaelem Rookerem) pak můžete udělat totéž.
Každý z vojáků má v roce 2025 na rukách speciální ovladač, jehož prostřednictvím může ovládat létající roboty a další technické vymoženosti, kterým jen zadáte souřadnice a můžete útočit. Naopak, v roli Alexe Masona se minimálně jednou projedete na koni v akční scéně, ačkoliv je potřeba uznat, že Black Ops 2 bude jedna velká akční sekvence. Vývojáři dokonce chtějí vzít koně do motion-capture studia, aby nasnímali jeho pohyby pokud možno dokonale. V dalších misích budete v protiletadlové baterii sestřelovat létající roboty, později se naopak chopíte kompletně ovladatelného vrtulníku.
Je tedy zřejmé, že Black Ops 2 bude ještě více proložen interaktivními sekvencemi tohoto druhu, ale i zméněné Strike Force úkoly jsou částečně začleněny do příběhových misích. V jeden moment si tedy můžete vybrat, zdali budete kolegy krýt odstřelovačkou, nebo se s nimi slaníte z budovy do týla nepřítele. Pravdou ovšem zůstává, že regulérní Strike Force mise připomínají spíše otevřené sandbox úrovně, kde vás netlačí čas, skripty ani příběh samotný.
Spuštěna navíc byla i oficiální stránka hry, kde se budou postupně objevovat nové informace.


Re-Play 2s19

27. května 2012 v 9:11 | Assassin |  Re-Play

Rychle a Zběsile 2

27. května 2012 v 9:11 | Assassin |  Filmy
Volné pokračování úspěšného filmu, v němž hlavní roli hrála supersilná auta a nelegální uliční závody ve speciálně upravených vozech, nás tentokrát zavede do Miami. Někdejší policista Brian O'Connor při vyšetřování svého posledního případu selhal. On sám se sice cítí jako oběť, ale zároveň si je vědom, že za svůj prohřešek musí platit. Proto opustil Los Angeles a nový případ chápe jako svoji poslední šanci. Hlavním podezřelým je tentokrát bohatý obchodník, který s největší pravděpodobností, pod rouškou vývozních a dovozních aktivit, pere špinavé peníze pro jakýsi mezinárodní kartel. Víc než rok už je sledován celníky i policií, ale jediným výsledkem je poznání, že Carter Verone má živé styky s organizátory adrenalinových automobilových závodů. Vše je tedy na Brianovi, který už nemá co ztratit.
Úspěch filmu Rychle a zběsile byl natolik přesvědčivý, že krátce po premiéře už se začalo jednat o dalším pokračování. Rychlá auta, to je svět sám o sobě, a hazardní nepovolené závody magnetem pro diváky. Režisér John Singleton, který za kamerou tentokrát vystřídal Roba Cohena, v podstatě kráčí ve stopách svého předchůdce, ale jak zdůraznil v řadě rozhovorů, snažil se o maximální autenticitu prostředí a výrazné prokreslení charakterů lidí, kteří podlehli nebezpečnému kouzlu rychlých kol. Patří k nim i on sám, jak se přiznal. Připomeňme, že jeho jménem je podepsán akční kriminální příběh černošského detektiva Drsnej Shaft.

Film ke stažení :


Re-Play 2s18

25. května 2012 v 23:13 | Assassin |  Re-Play

Rychle a Zběsile

25. května 2012 v 14:58 | Assassin |  Filmy
Tenhle film ženou vpřed moderní auta a dech beroucí kousky s nimi. Akční automobilové scény jsou natočeny vskutku excelentně, takže se automobilovým fanům budou slzy na tváři lesknout dojetím. Nejsou to takové hody jako ve druhém dílu Matrixu, ale na obranu Rychle a zběsile je třeba připomenout, že tento film se neodehrává ve virtuální realitě, i když to tak leckdy může vypadat. Řidiči se svými auty v průběhu závodů splývají v jednu bytost a vedou je tak mistrně, že by bratři Schumacherové měli jít vrátit řidičák a koupit si šalin kartu.
Film ke stažení :


Crimecraft (Trailer)

20. května 2012 v 8:24 | Assassin |  Game Trailer

CrimeCraft

20. května 2012 v 8:21 | Assassin |  Pc Games
Her, jejich děj je zasazen do blízké budoucnosti je poměrně mnoho a jejich řady nyní rozšiřuje i výborně zpracovaná MMO s názvem CrimeCraft. V této hře se hráči mohou stát třeba obchodníkem, strážcem zákona či jeho protějškem - zločincem. Povedete normální život, budete obchodovat, budete se účastnit politických či kulturních aktivit, přičemž počítejte s tím, že za každé své rozhodnutí ponesete také následky. Zpestřením pro hráče určitě budou potyčky policistů se zločinci či souboje mezi jednotlivými klany, což hře dá akčnější náboj.

Odkaz ke stažení této hry na Pc (100% Funkčnost) :