Září 2011

Re-Play 023

30. září 2011 v 19:21 | Assassin |  Re-Play

Dead Island (Trailer)

30. září 2011 v 19:19 | Assassin |  Game Trailer

Dead Island

29. září 2011 v 22:10 | Assassin |  Pc Games

Když polské studio Techland v roce 2006 přivezlo na videoherní výstavu E3 apokalyptickou zombie akci Dead Island, nevzbudilo mnoho pozornosti. Akcí se zombíky jsou mraky, a tak se zdálo, že počin polské společnosti, jinak známé hlavně díky sérii Call of Juarez, zapadne. Poté se projekt odmlčel, vývojáři v klidu pracovali, a to nakonec přineslo své ovoce. V únoru letošního roku světem proletěl nezapomenutelný trailer, který podnítil zájem fanoušků na maximum. Nyní už můžeme s klidem potvrdit, že se na Dead Island nejen skvěle kouká, ale také se báječně hraje.Prázdninový resort Banoi je místem, kam se sjíždí bohatí turisté z celého světa, aby zde rozvalili své pupky, nechali se namazat opalovacím krémem a pobavili se při popíjení drinků na baru. Z rozmařilých návštěvníků vás rozhodně bude nejvíce zajímat čtveřice hrdinů, z nichž můžete vybrat hlavní postavu. Zvolit můžete Xian Mei, dívku z Číny, kde jejího otce ve službách zákona zabili gangsteři. Tatínek ji ještě před svou smrtí naučil, jak používat sečné zbraně. Druhou něžnou kráskou do party je Purna, bývalá policistka ze Sydney se nyní živí jako nájemná bodyguardka. Purna se specializuje na střelné zbraně.
Dvě milé ženy doplňují dva ostří hoši. Sam B je rapper, jehož kariéra se točí pouze kolem jedné úspěšné písničky. Jeho zpěv moc nevyužijete, za to vás ale bude zajímat, že se Sam B vyzná v tupých zbraních. Texasan Logan se zase chlubí vrhačskými dovednostmi. I on si prožil chvíle slávy jako jedna z hvězd NFL, avšak sportovní kariéru mu zkazila autonehoda, při které v opilosti zranil nevinnou dívku. Ať už si z pohnutých osudů vyberete jakéhokoli hrdinu, čeká vás krátké rozkoukání v hotelovém komplexu, kde se seznámíte se základním ovládáním. Jakmile vyjdete ven, spatříte apokalypsu. Zombíci jsou všude a mají hlad.
Hned po prvním útoku nemrtvých zjistíte, že tato first-person akce s RPG prvky je silně zaměřená na souboje nablízko. Tvůrci už od začátku slibovali velkou variabilitu zbraní. Používat tak můžete prakticky všechny myslitelné předměty, na které kolem sebe narazíte. Klidně můžete ze zdi vytrhnout trubku, sebrat pádlo od lodičky nebo vzít pouhý klacík a s tímto vybavením se vrhnout na skvěle zpracované nemrtvé. Zombíci vypadají i zblízka báječně, s jednotlivými modely se autoři vyřádili. Někteří nepřátelé vám běží vstříc, jiní zákeřně čekají ve skupině a zaútočí, až když se sami přiblížíte. Nemrtvé lze zabíjet i na efekt, tu urazíte ruku, onde nohu a ze zprvu slušně vypadajícího zombíka je invalida, který se topí v kaluži krve. Model poškození přináší radost z každého dobrého zásahu. Postavy navíc skvěle řvou a vydávají další příšerné zvuky.
V boji jsou samozřejmě nejúčinnější údery na hlavu. Pokud seženete kvalitní nůž nebo mačetu, snadno přetnete krk a oddělíte hlavu od těla. Později se setkáte i se střelnými zbraněmi, jenže nábojů je nedostatek, a tak se ze hry rozhodně nestane klasická střílečka, což je dobře. Přestože je zbraní skutečně mnoho, nakonec to s nimi není jednoduché - rychle se opotřebují. Obyčejný klacík vydrží několik ran a můžete jej zahodit. Alternativou je oprava, stačí najít vhodný stůl, chvíli klidu a zbraň snadno uvedete do původního stavu. Trochu nepochopitelné je, že za svou vlastní práci platíte. Zpestřením je možnost zbraně vylepšovat podle dostupných návodů, třeba k baseballové pálce přidáte pár hřebíků a hned má větší účinnost. Můžete být ale i o hodně kreativnější!
Dead Island se rozsáhlými možnostmi úprav zbraní inspiroval u série Dead Rising, vaše práce v herním světě pak připomíná Fallout 3 v odlehčené podobě. Ostrov Banoi je otevřený, limitováni jste jen některými omezeními, jinak si můžete chodit, kam se vám zachce a dělat, co se vám zlíbí. Vyrážet jen tak za zombíky vás asi brzo přestane bavit, a tak je hlavní náplní plnění nejrůznějších úkolů, z nichž některé posunují i hlavní dějovou linku. Jednou hledáte ztracený náhrdelník, podruhé eskortujete zoufalou dívku do bezpečí základny a potřetí opravujete zdroj energie pro další přeživší. Náplň úkolů je rozmanitá a nutí vás odhalovat herní svět, aniž by se dostavil stereotyp.
Prostředí rozlehlého tropického ostrova, kde se budete v jednotlivých aktech přesunovat, je velmi atraktivní. Prostředí působí živě, zombíci se stále rodí a lokace obnovují, což ve výsledku není úplně správně. Stačí totiž na chvíli odejít a všichni nemrtví jsou zpět, znovu se objeví rovněž různé lékárničky a peněženky plné dolarů. Sice tak máte zajištěné nové zkušenosti, které po posunu na další level můžete investovat do tří stromů dobře připravených schopností (asi nejvýznamnější RPG prvek), hra ale brzkým respawnem zombíků i věcí nepůsobí realisticky.
Smrti se nemusíte obávat ani vy sami, pokud vás nepřátelé oddělají, za několik vteřin se vrátíte zpátky. Navíc umřete jen v případě nerozvážnosti, jinak můžete od zombíků odběhnout (většina z nich vás nedostihne) a najít energy drink nebo ovoce, které energii doplní. Většinu problémů pak vyřeší spuštění módu zuřivosti, v němž v černobílém provedení snadno zlikvidujete i silnější protivníky. Pro větší zážitek zkušenějších hráčů by možná neškodilo smrt více penalizovat.
Hra je tu a tam proložena animací, které, jak už víme z mnoha trailerů, autoři umí velmi dobře. Ovšem samotná grafika už takové orgie nenabízí. Ano, některé pohledy na resort zalitý slunkem jsou skvělé, jenže zblízka odhalíte slabější textury nebo jiné drobnější grafické chybky. Vrcholem práce Techlandu určitě byly modely zombíků, naopak u NPC se trochu šetřilo, a tak třeba mimika postav má k dnešní špičce daleko. Slabě působí také auta, ve stylu Carmageddonu si zajezdíte ve vozech, které se od sebe příliš neodlišují. Zde jistě šlo použít více modelů a jízdu dále zatraktivnit, srážení chodců nestačí. Zklamáním je i model destrukce dalších automobilů.
Vozidla mají vždy dostatek míst pro několik jezdců, což naznačuje, že jsou ideální možností, jak se přesunovat s celou partou. Dead Island skutečně nabízí kooperaci, jednoduše se mohou spojit až čtyři hráči, a tak se spolu pobavit. Společně s kamarády se jistě vyřádíte, nejde ale o lákadlo, které by nabídlo o mnoho více než singleplayer. I sami si rozlehlý herní svět, v němž můžete klidně strávit více než třicet hodin, parádně užijete. Uvidíme, co multiplayeru přinesou plánovaná DLC, na cestě je již survival mód, jenž bude určitě zpestřením.
Dead Island potřebuje dotáhnout i v několika dalších prvcích, zmiňme ještě mizerně řešený inventář a přepínání zbraní. Na konzolích takto jistě snadno funguje, avšak na PC s myší je přepínání zbraní v boji dosti krkolomné. Stejným slovem lze hodnotit i otevírání různých kufrů, skříněk a košů. Většinou v nich najdete alespoň pár drobáků, jejichž zisk je bohužel vykoupen zdlouhavým otevíráním, jež rovněž mělo být intuitivnější. Věřme tak, že autoři podobné nedostatky ještě vyladí. I v současné podobě je ale Dead Island vynikající oddechovou akcí, která se hraje báječně.

Po dokončení instalace nezapomeňte na zkopirováni cracku do adresáře se hrou.Crack naletnete na DvD

Odkaz ke stažení této hry na Pc (100% Funkčnost) :

Re-Play 022

29. září 2011 v 21:13 | Assassin |  Re-Play

Re-Play 021

28. září 2011 v 11:26 | Assassin |  Re-Play


Lord of the Rings Conquest

28. září 2011 v 11:22 | Assassin |  Pc Games

Značka Pán Prstenů se nejlépe prodávala zhruba před pěti lety, kdy kinosály celosvětově praskaly ve švech, zatímco jejich návštěvníci zažívali neskutečné obrazové orgie v podobě nádherně zpracovaných bitev doslova epického rozměru, novozélandských krajin a velmi efektně vyprávěného příběhu jednoho prstenu. Nebo spíše Prstenu. Ale zatímco umění Petera Jacksona se dalo považovat téměř za dokonalé, vždyť zfilmoval nezfilmovatelné, další projekty parazitující na značce LOTR už takový úspěch neměly, přičemž doslova propadák zažily počítačové hry. Z prachbídné šedi průměru vystoupila snad jen dvojice Battle for Middle Earth strategií, ostatní už stihly úspěšně zapadnout do propadliště dějin. A nyní, řadu let po ukončení celosvětové mánie, přichází Conquest, o němž se tradovalo, že by konečně měl videoherní fiasko napravit…
Základními stavebními kameny úspěchu filmové trilogie byla velkolepost celého díla, zejména zpracování epických bitev bylo jedním slovem famózní - rozlehlá bitevní pole, stovky, tisíce bojovníků na obou stranách a neskutečná, nekončící řež. Prvotní plán ostřílených pánů ze studia Pandemic byl jasný - vytvořit pro svou počítačovou akci stejné základní kameny, s jakými prorazili jejich kolegové z filmařské branže. Trailery, poutáky i preview tak hovořily o velkolepých bitvách na bojištích identických s těmi filmovými, což vytvořilo celosvětovou publicitu ještě před samotným vydáním. Leč pravda je kdesi daleko, předaleko za očekáváním, bohužel. Už samotný tutoriál, v němž je hráčova postava vhozena kamsi do prostranství deset na deset metrů, vnukne do hlavy myšlenku, že je něco špatně. To něco svědčí o tom, jak moc velký slibotechnis byl ten, kdo vypouštěl tak velkohubá prohlášení. Rozloha bojišť, slibovaná epická šíře, vše vymizelo kamsi do ztracena, zůstaly jen malé arénky, v nichž je úkolem postupně obsazovat vymezené body, popřípadě je bránit před návalem zběsilých nepřátel.
Pro navození oné epičnosti byly použity komické, co komické, lépe řečeno tragické kulisy soubojů takříkajíc na pozadí hlavní bitvy. V praxi to vypadá tak, že zatímco bojujete s haldou nepřátel, okolo v nedostupných místech probíhá několik nekonečných soubojů také, ale pouze jen jako. Zabít některého z komparzistů, jak osobně tyto kulisáky nazývám, nelze, ono se totiž nelze ani přiblížit. Namísto soubojů sto na sto bojovníků zde tedy máme komorní prostředí cirka deset na deset, které v dnešní době nikoho neuchvátí… Naštěstí ne vše je tak zlé, jak by se mohlo tvářit z posledních dvou odstavců.
Hráč má na výběr z rovné čtveřice postav na obou stranách barikády, na jedné válečníka, lučištníka, špeha a mága, na té druhé obdobné postavy s obdobnými schopnostmi v pouze jiném grafickém kabátku. Každá postava má hned několik speciálních schopností, k dispozici jsou i komba, ale ta se kvůli značné složitosti nedají pod tlakem moc dobře použít. Dobře by mohl zprvu vypadat zejména lučištník a jeho výběr z několika speciálních šípů, jeho využitelnost ale klesá spolu s rozlohou jednotlivých bojišť. V singleplayeru si dvakrát moc neškrtne ani mág, jenž sice dovede vrhat firebally a léčit spolubojovníky, nicméně všudypřítomný chaos mu to téměř znemožní. Špeh se pro změnu dovede proplížit za silného protivníka a jednou ranou jej skolit, v přímé konfrontaci s přesilou nepřátel se ale téměř okamžitě rozloučí se životem. A tak většinu času pravděpodobně strávíte v roli válečníka, který svým mohutným mečem dokáže poslat na pravdu boží hned několik skřetů najednou.
Vedle možnosti vybrat si postavu, byť značně omezené, potěší také přítomnost hrdinů. Ti se na scéně objeví vždy v určitou chvíli, můžete si tak v roli Isildura zkusit zabít samotného Saurona, porvat se můžete také s Grímou Červivcem či obrovitánským Balrogem. Téměř všechny mise jsou přitom obohaceny jak bojem proti bossovi, tak třeba i dílčími úkoly jako zničení věží katapultem, eliminace olifantů nebo jízda na koních/vrrcích. Pravda, co do hratelnosti nejde o nikterak závratné změny, ale na udržení stereotypu na uzdě to víceméně stačí. Velmi potěší i tvůrci slibovaná kampaň za stranu temna, jenž začíná ve chvíli, kdy se Frodo ocitne v Hoře osudu a bojuje s mocí a silou Prstenu. Na hráči je, aby mu zlovolné myšlenky na zničení Prstenu moci překazil v roli jednoho z prstenových přízraků a následně se Sauronem v čele postupoval proti Gondoru a ostatním zemím Středozemě. Dá se říct, že kampaň za temnou stranu patří k tomu nejlepšímu, co Conquest nabízí. Nevím, zda za to může fakt, že fiktivní bitvy nelze srovnávat s filmovou předlohou, sympatie vůči straně temna anebo zda je tato část prostě lepší, ale rozhodně dovede zabavit víc.
Větší ambice na zabavení má multiplayerová část hry, na její úspěchy ve zdatné konkurenci jiných akcí pro více hráčů si musíme ještě počkat, vyhlídky jsou ale minimální. Kdybych se měl snažit najít další klady na už tak dost špatném díle, řekl bych nyní, že hardwarové nároky patří k těm nižším. To se bohužel ale podepsalo na kvalitě vizuálního zpracování, jež spadá spíše do šedivého podprůměru, a to jsme od Conquestu rozhodně nečekali. Na druhou stranu se vše snaží vynahradit využitá hudba, obdobná té filmové, při níž alespoň ze začátku může trochu mrazit v zádech.
Nebudeme si nic nalhávat, i přes pozlátko v podobě licence je Lord of the Rings: Conquest velmi podprůměrnou záležitostí. Nic na tom nezmění ani kampaň za temnou stranu, ani přítomnost hrdinů, ani povedený soundtrack, epické bitvy prostě k Pánu Prstenů patří a dojem z nich se tvůrcům nastolit nepovedlo.

Odkaz ke stažení této hry na Pc (100% Funkčnost) :

DeadlyGame Banner 2

27. září 2011 v 16:59 | Assassin |  Spřátelené weby
Pokud byste chtěli pomoci DeadlyGame a máte možnost, můžete využít vytvořeného baneru, který umístíte na svůj web.
HTML :
<a href="http://deadlygame.blog.cz/"><img src="http://nd05.jxs.cz/421/299/cd3a5c0e24_80169594_o2.gif"></a>

HTML :
<a href="http://deadlygame.blog.cz/"><img src="http://nd05.jxs.cz/851/557/20e7de7246_80109866_o2.gif"></a>

Re-Play 020

27. září 2011 v 15:11 | Assassin |  Re-Play

Split / Second (Trailer)

27. září 2011 v 15:10 | Assassin |  Game Trailer