Únor 2011

WoW Profese

12. února 2011 v 10:13 | Assassin |  WoW
Alchemi
Primární profese
Z primárních profesí můžete umět pouze 2.

Alchymie (Alchemy)

Alchymista smíchává byliny a různé magické ingredience a vytváří z nich všemožné posilovací elixíry nebo lektvary, kterými se mohou hráči zotavovat z nemocí, urychlovat uzdravování zranění z bojů nebo posilovat mysl. Alchymie je užitečná profese pro všechna povolání. Bojovníci ocení elixíry zvyšující obratnost, sílu, odolnost a velké množství lektvarů, kterými se mohou léčit. Kouzelníci zase elixíry zvyšující sílu jejich kouzel, manu nebo její regeneraci.

Kovář
Kovářství (Blacksmithing)

Kováři berou od těžařů pruty z všemožných kovů a vytvářejí z nich bytelné zbroje a nebezpečné zbraně. Existuje mnoho unikátních zbraní a zbrojí, které se nedají nikde koupit nebo nalézt, pouze ukovat kovářem.Kováři umí vytvořit zbraně na blízko, kovové nebo dokonce plátové zbroje a různé věci důležité pro jiné profese, například hůlky pro enchantery. Dále mohou vytvořit speciální brousky a závaží, které se dají použít pro vylepšení vašich zbraní nebo paklíče pro odemykání truhel. Kovářství je vhodná profese zejména pro válečníky, paladiny, šamany a lovce, kteří ocení ukované zbroje a zbraně.

Očarování
Očarovávání (Enchanting)

Očarovávání je profese, díky které hráči mohou očarovávat nebo dokonce vytvářet předměty, které budou poté nositele posilovat. Většina profesí je produktivní od samého počátku, avšak očarovávání vyžaduje značné investice a zdokonalování se než bude vynášet peníze nebo bude řemeslníkovi nějak užitečná. Na druhou stranu jsou enchanteři velmi žádaní. Enchanteři používají magické formule k očarovávání zbraní a zbrojí, které se vlivem očarování stanou mocnějšími a mnohem užitečnějšími.

Inženýr
Inženýrství (Engineering)

Inženýrství je profese, díky které mohou hráči vytvářet různé vynálezy s užitečnými a často zcela nepředvídatelnými efekty. V první řadě inženýři mohou vytvářet různé výbušniny a granáty. Dále je možné vytvářet věci jako elektrické kabely, se kterými je možné oživovat jiné hráče, předměty zvyšující magické odolnosti, bojové roboty a v neposlední řadě pušky. Inženýrství je profese užitečná pro všechna povolání, ale většina produktů vyžaduje k použití znalost této profese.
Kožedělnictví
Kožedělnictví (Leatherworking)

Kožedělnictví je profese, díky které mohou hráči z kůží ušít jak jinak než kožené zbroje, pláště, batohy, toulce a pokročilí řemeslníci i mailové zbroje. Tato profese je užitečná převážně pro nositele koženého a mailového brnění, tedy druidy, rogue, šamany a huntery.


Krejčí
Krejčovství (Tailoring)

Krejčovství umožňuje hráčům tkát nitě, vytvářet a barvit látky a šít z nich lehká brnění vhodná pro mágy, warlocky a priesty. Dále umožňuje šít batohy, trička, róby a dokonce i společenské šaty pro zvláštní příležitosti.


Šperkovnictví
Šperkařství (Jewelcrafting)

Díky této profesi můžete vyrábět různé šperky, drahokamy, prsteny, náhrdelníky a další věci, kterými si můžete vyzdobit vaše itemy a tím pádem i zlepšit.Vpisovaní
Vpisování (Inscription)

Nejnovější profese, díky které se naučíte vylepšovat svá kouzla pomocí různých svitků, inkoustů nebo glyphů. Avšak nezůstanete jen u vylepšování kouzel, tato profese nabízí i výrobu jako jsou recepty pro jiné profese nebo karty.


Zběr
Bylinkářství, těžení a stahování kůží (Herbalism, Mining, Skinning) .

Všechny tyto profese slouží ke sbírání materiálů nutných pro výše popsané profese, těžení poskytuje důležité kovy pro kovářství a inženýrství a drahé kameny pro další profese. Herbalismus poskytuje byliny pro alchymii a stahování kůží získává kůže pro kožedělnictví a někdy jsou kůže potřeba i pro inženýry.

Sekundární profese
Sekundární profese můžete umět všechny.


První pomoc
První Pomoc (First Aid)

Umožní vytvářet z nalezených látek léčivé obvazy různých kvalit, kterými může hráč léčit po boji svá zranění. Dále je možné vytvářet protijedy.Rybaření
Rybaření (Fishing)

Umožní hráči chytat ryby, z nichž některé jsou užitečné v profesích jako na alchymie(na různé lektvary) nebo ve vaření, na přípravu různých pokrmů.Vaření
Vaření (Cooking)

Umožní hráči připravovat různá jídla, od obyčejných pokrmů po lahůdky, které dokonce po určitou dobu zvýší některý z atributů hráče!

  


      

WoW Death Knight

10. února 2011 v 21:58 | Assassin |  WoW
Pro jeho vytvoření musíte mít datadisk Wrath of the Lich King a navíc také nějakou postavu, která má alespoň 55 úroveň. Váš Death Knight bude mít po založení také level 55 a neobjevíte se v lokaci, kde byste se normálně objevili s Vaší rasou, ale objevíte se v Nekropoli, která létá nad Eastern Plaguelands (Ebon Hold). To může být menší nevýhoda, pokud chcete dělat i profese. Budete s nimi začínat normálně od 0, pouze First Aid bude mít na DK automaticky skill 225. Vytvořením Death Knighta nesmažete žádnou svou jinou postavu.

Death Knight nepoužívá ani manu, ani energii, ani hněv, ale používá speciální veličinu známou jako Síla Run. Jsou známy tři typy run blood(krev)/frost(mráz)/unholy(nesvatost), od každého typu má Death Knight dvě. Ještě jsou tu také runy Death(smrt), které můžou nahradit runy předchozí. Pomocí ability Runeforging sestavuje různé kombinace run a vkládá je potom na své zbraně, což mu poskytuje různé pasivní buffy. Používáním těchto run poté získáváte Runic Power a ten zase používá pro další svá kouzla. Každou runu lze použít jednou za 10 sekund (dá se změnit pomocí talentů). Runic Power funguje podobně jako Rage, ale rozdíl je hlavně v tom, že pokud chcete použít Death Knightovo kouzlo, dosáhnete nejlepšího výsledku se 100% Runic Power, s nižším Runic Power se účinek kouzla snižuje.

Death Knight je všestranným bojovníkem. Dokáže zastat místo tanka, kvůli jeho schopnosti nosit plátovou zbroj, ačkoli nemůže nosit štít. Udílet zranění hlavně v PvP mu jde, ale také velmi dobře, jelikož může nosit dual-wield (dvě jednoruční zbraně) i silné obouruční zbraně. Navíc si umí z mrtvol vyvolávat nemrtvé pomocníky a i další jeho kouzla jsou pro něj opravdu specifická.

Death Knight

WoW Warrior

10. února 2011 v 21:54 | Assassin |  WoW
Warrior je také diky možnosti nosit štít, plátovanou zbroj a přepnout se do obraného postoje, často volen jako Tank. K tomu jsou uzpůsbeny i jeho ability, které jsou rozdělené na neutrální, čistě bojové a obranné. Warrior je stejně jako mnohá jíná povolání bezvýhradně závislý na svém oblečení a především na své zbrani. Warrior beze zbraně je jako mág bez many. Z důvodu, že je warrior takto závislý na itemech, má většinou v raidech přednost před hunterem, paladinem a ostatními classy při lootvaní zbraní. Warrior by se také měl velice dobře naučit při boji běhat a uskakovat, protože na stojící cíl se velice snadno útočí.

Warrior

WoW Warlock

10. února 2011 v 21:48 | Assassin |  WoW
Warlock je výborné povolání pokud chcete hrát bez pomoci jiných hráču, protože si umí vyvolat širokou škálu démonů. Ale i bez nich to umí. Má velký damage (i když většinou díky DoT spelům) a je i výborný debuffer (laicky řečeno "oslabovač nepřátel"). Může také ovládat nepřátelé díky spelům Seduction a Banish. V raidu se hodí vždy, buď jako už výše zmíněný debuffer a damage dealer, nebo jako zásoba Healthstonů, kamenů které vám umí doplnit život, a Soulstonů, které vás jsou schopné po smrti oživit.

Warlock

PDA C5000 Manuál Anglicky

9. února 2011 v 19:01 | Assassin
Odkaz ke stažení toho to Manuálu (100% Funkčnost) :
C5000

WoW Priest

9. února 2011 v 17:11 | Assassin |  WoW
Jedno ale mají všichni priesti společné. A to je jejich schopnost manipulovat s těmi, kteří se jejich víře oddají. Priest, neboli česky kněz, je povolání vhodné jak do PvP, tak do PvE. Většinou se priest bere jako léčitel a není divu, v tomto oboru je jen velmi těžko překonatelný. Proto se můžete těšit, že do party budete velmi žádaní (pokud se rozhodnete jít cestou světla a léčení). Jeho léčící kouzla patří k nejsilnějším ve hře. Jako podpůrná postava také ovládá různá obranná kouzla, která absorbují zranění a dokáže odstranit některé negativní kouzelné efekty. Jako každý léčitel dokáže oživit padlého spoluhráče. Priest však může vyznávat i sílu stínové magie, kdy dává velice schopné a až překvapivě silné poškození. Může se přepnout do speciální stínové formy, ve které dává ještě větší zranění, ale nemůže se léčit. Jeho kouzla jsou zaměřená hlavně na Damage over Time (DoT - zranění za určitý čas, kouzlo na protivníkovi "tiká"). I v této formě je ale v partě oblíbený, také kvůli svým schopnostem obnovovat manu všem okolo.

Priest

WoW Paladin

9. února 2011 v 16:45 | Assassin |  WoW
Zvyšuje ability svých přátel svými aurami a svatými pečetěmi, a když vypadá situace ztracená a beznadějná, paladin posvětí padlé Svatým Světlem. Najednou jsou zdraví a silní a spolu zniční všechny nepřátele, kteří se jim postaví do cesty. Paladinové se jako zastánci světlé strany snaží ze světa vymýtit všechno zlo a jeho největší podobu vydí v Nemrtvých, proti kterým neustále bojují. S příchodem Datadisku který se jmenuje Burning Crusade se situace ve světě World of Warcraft radikálně změnila. Dříve byl paladin dostupný pouze pro stranu Aliance a to v zastoupení Lidí a Trpasliků. Nyní paladin hrdě bojuje i za stranu hordy v podobě Krvavých Elfů a síly a výhody se konečně vyrovnaly. Mnoho lidí toto však neguje s velkým nesouhlasem (stejně jako já) a přeje si, aby se vše vrátilo ke starým časům, na to je už však pozdě.

Paladin

WoW Druid

9. února 2011 v 16:29 | Assassin |  WoW
Druid je povolání velmi variabilní. Dá se o něm říct, že umí všechno, ale ne pořádně (něco jako Brouk Pytlík). Protože je to bojovník přírody, může na sebe brát různé podoby s různými výhodami. Je schopný být tankem (medvědí forma), damage dealerem (kočičí forma) nebo healerem (normální, lidská forma). Počas levelování je většina druidů feral (tj. kočka nebo medvěd), ale protože ke konci hry se může druid přeměnit i na strom s bonusem k léčení, je i výborný healer.

Druid

WoW Hunter

9. února 2011 v 16:25 | Assassin |  WoW
Pokud ho necháte hladovět, uteče od Vás. Tento pet slouží v PvP jako skvělý dmg, v PvE potom jako Tank, v raidech poté také jako nemalé dmg. Jak už bylo řečeno, hunter je fyzickým bojovníkem, tudíž u něj nenajdete žádná kouzla. Spoléhá se na svou střelnou zbraň, ke které se váže hodně jeho abilit a na sečné zbraně, se kterými je také částečně schopen zacházet. Hunterova slabina je jeho death-zona, neboli 4 - 5 yardů, kde nemůže používat ani střelnou, ani sečou zbraň. Z takové situace mu musí pomoct pet. Hunter je také specialista na pokládání pastí, které jsou pro nepřátelé neviditelné a v těchto pastech jsou elementy jako například led (zmrazení, zpomalení) či oheň (podpálení, výbuch).


Hunter

WoW Mage

8. února 2011 v 19:54 | Assassin |  WoW
Vpartě většinou hraje roli dmg dealera, automatu na pití a jídlo, a také buffera, poněvadž je schopen zvýšit Intelect každému přátelskému hráči na půl hodiny kouzlem Arcane Intelect. Mág je také schopen soustředit svou mysl a pomocí teleportačních run a kamenů přemístit sebe či celou partu do hlavních měst své frakce. Když se sečtou všechny jeho aspekty (jídlo, voda, intelect buff, dmg, portaly), tak je velice vyhledávaným společníkem při tvoření ať už party či raidu. V PvP mág vyniká především díky abilitě Polymorph, kterou dokáže nepřítele proměnit ve zvíře (ovce, želva, prase) a tím získat čas.

WoW Mage